اخبار:   

خانه مقالات و مطالب سردرد (میگرن) سازگاری با میگرن و سردرد

آمار بازدیدکنندگان سایت

سازگاری با میگرن و سردرد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
ادامه مقالات - سردرد (میگرن)

 

سازگاری با میگرن و سردرد

افرادی که تا به حال حتی فقط برای یک بار سردردهای میگرنی را تجربه کرده اند خوب می دانند که درد ناشی از حملات میگرن تا چه اندازه شدید و ناتوان کننده است. با این حال روش هایی برای مقابله با میگرن وجود دارند که انجام دادن آن ها می تواند سازگاری با این بیماری را راحت تر کند. در این مطلب به برخی از راه های پیشگیری از میگرن و مقابله با آن اشاره شده است:

1-      طرح درمان خود را ادامه دهید و از مصرف خودسرانه ی داروهایی که پزشکتان تجویز نکرده اجتناب کنید.

2-      سعی کنید استرس های عاطفی و محیطی خود را کاهش دهید. تا حد امکان از عوامل استرس زا دوری کنید. از تکنیک های آرمیدگی مانند تنفس دیافراگمی و آرام سازی عضلانی پیشرونده جهت افزایش آرامش و آسودگی خود استفاده کنید.

3-      سعی کنید با داشتن خواب مناسب و استراحت کافی استرس های فیزیکی خود را کاهش دهید. انجام دادن تمرین های عضلانی و کششی جهت رفع تنش های جسمانی برای کاهش استرس های فیزیکی مناسب است.

4-      روزانه 10 تا 20 دقیقه ورزش سبک و منظم انجام دهید.

5-      رژیم غذایی مناسب و سالمی داشته باشید و از آن پیروی کنید.

6-      از مصرف سیگار و مشروبات الکلی اجتناب کنید.

7-      از روش های درمانی مبتنی بر کاهش استرس مانند یوگا و مدیتیشن و بیوفیدبک استفاده کنید.

8-      درمان های پیشگیرانه برای زنان در دوران قاعده گی مناسب است.

9-      به طور کلی سعی کنید عوامل محرک میگرن خود را شناسایی کرده و از آن ها اجتناب کنید.

 

 

درمان بیوفیدبک برای انواع سردرد و میگرن

بیوفیدبک تکنیکی است که می تواند با فراهم کردن اطلاعاتی (بازخورد) از انقباض های عضلانی، دمای پوست، امواج مغزی و سایر فرایندهای فیزیولوژیک بدن بیماران،در جهت آموزش روش های کاهش استرس در بیماران مبتلا به انواع میگرن و سر درد موثر واقع شود.در این روش درمانی،حسگرهای کوچک فلزی که الکترود نامیده می شوند، به پوست بیمار متصل می گردند و مقادیر تنش عضلانی و یا دمای پوست بیمار را اندازه گیری می کنند. برای مثال یک پاسخ استرسی دمای پوست را به دلیل تنگ کردن رگهای خونی کاهش می دهد در حالی که یک پاسخ ریلکسیشن باعث گشاد شدن رگهای خونی و در نتیجه گرم شدن پوست می شود.

نتایج مطالعات انجام شده بسیاری نشان از تغییر جریان خون در مغز حین حمله های میگرن و دوره های محو شدن درد در بین این حملات دارد. با استفاده از تمرینات بیوفیدبک، شخص می تواند جریان خون داخل مغز خود را تحت تأثیر قرار داده و میزان درد را بهتر کنترل کند.

بسیاری از مطالعات بیوفیدبک نشان داده اند که این درمان هم در بزرگسالان و هم کودکان باعث کاهش تناوب و طول مدت حملات سردرد شده است. به طور عمومی، تأثیرات بیوفیدبک قابل مقایسه با بسیاری از داروهای استفاده شده برای سردردهای مزمن بوده است و می تواند به عنوان یک درمان با اولویت بالا برای بهبود میگرن های تکرار شونده باشد.

خدمات بیوفیدبک در درمان میگرن بصورت اختصاصی در کلینیک آلومینا در دسترس می باشد.

 

تهیه و تنظیم : انیس جهانبازی (کارشناس ارشد روانشناسی ، مشاور و درمانگر)

دپارتمان تحقیقات مرکز نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا

انتشار مقاله در اینترنت یا در مجلات با درج منبع مقاله (با درج لینک فعال به سایت مرکز آلومینا) منعی ندارد و در غیر اینصورت پیگرد قانونی دارد.

خواننده گرامی : برای تهیه هر یک از این مقالات جهت ارتقا سلامتی شما هم میهنان عزیز ، زمان و انرژی و هزینه بسیار زیادی صرف می شود، پس در حق ما لطف نموده و کپی رایت را رعایت کنید و به ما در ادامه فعالیتمان امید و انگیزه بدهید . با سپاس از خوانندگان محترم و با امید به روزهای بهتر

مرکز تخصصی نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا

 

 

خدمات درمان انواع سردرد و میگرن با روش بیوفیدبک بصورت اختصاصی

زیر نظر متخصصین مغز و اعصاب

در مرکز بیوفیدبک و نوروفیدبک آلومینا انجام می شود

 


جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین نوبت ویزیت تماس بگیرید.

 

کلمات کلیدی: انواع سردرد، درمان انواع سردرد ، درمان غیردارویی میگرن، درمان های جدید برای میگرن ، میگرن، درمان غیردارویی سردرد، بیوفیدبک در درمان سردرد، بیوفیدبک، سازگاری با میگرن، روش های پیشگیری از میگرن.

 

 

 

 

مقالات

, designed by l.aghaei