اخبار:   

خانه مقالات و مطالب اضطراب و استرس درمان های طبیعی اضطراب

آمار بازدیدکنندگان سایت

درمان های طبیعی اضطراب مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
ادامه مقالات - اضطراب و استرس

درمان های طبیعی اضطراب

یوگا

درمان های طبیعی اضطراب ممکن است برای کسانی که با علائم شدید بیماری که معمولا از افسردگی شدید رنج می برند مفید واقع شود .در درمان اضطراب هنگامی که فرد از احساسات غیر معمول مانند: تنهایی، ناامیدی و غم و اندوه برای مدت زمان طولانی رنج می برد این درمان مفید است. کسی که به طور ادواری از تولد تا به حال از افسردگی رنج می برد، احساس  ترس و ناامیدی را بارها تجربه کرده است و همین طورحملات وحشت آمیز را هم تجربه کرده به کمک نیاز داشته باشند کاملا رایج است. بیمارانی که از حملات هراس رنج می برند، انواع مشاوره درمانی می تواند به کاهش علائم آنها کمک کرده وبه بهبود امید در آنها می پردازد.
برخی از افراد که دچار علایم شدید هستند ممکن است از ترس بسیار زیاد در مورد اشیاء یا موقعیت های خاص رنج ببرند. به عنوان مثال، ترس از سوار شدن در آسانسور و یا یک هواپیما می تواند این بیماری را  در افراد را تشدید کند یا به طور جدی به  یک واکنش هیستریک تبدیل شود.

درمان های طبیعی اضطراب که به ترس شدید منجر می شود شامل کشف روش های گوناگونی از آرامش و استراحت فرد می باشد. تمام نشانه های آن باید با نوعی کمک ، درمان شود زیرا بسیاری از انواع این بیماری مانند: ترس شدید حتی زمانی که هیچ خطر واقعی برای شخص وجود ندارد وهمچنین نشانه هایی از قبیل پریشانی احساسی است که تداخل با زندگی روزمره ایجاد کرده و تمایل به اجتناب از موقعیتهایی که احساس اضطراب را برمی انگیزاند هم  باید درمان شود.

طبیعی ترین روش برای درمان ،ارائه ترکیبی از درمان و مکمل های ویتامینه شناخته شده است که برای آرام کردن یا استراحت بسیار مناسب است. یکی دیگر از درمان های اضطراب که معمولا توصیه می شود: ورزش قلبی - عروقی همراه با ورزش آرام مانند پیاده روی  به اندازه کافی است.همه افراد مبتلا ، به دنبال درمان های طبیعی اضطراب وخواب (8-10 ساعت) به اندازه کافی در هر شبانه روز هستند. علاوه بر خواب و ورزش کافی،باید رژیم غذایی مناسبی هم همراه باشد وباید مواد غذایی را حذف ویا موادی دیگر،را جایگزین آنها کرد.

درمان اضطراب که یک سبک زندگی سالم را ترویج  میدهد فوق العاده در مهار بخشی از جدی ترین علائم مهم است. نوعی از درمان که بیشتر و بیشتر امروزه از آن استفاده می کنند شامل آروماتراپی است که با استفاده از روغن های گیاهی برای آرام کردن( ترنج، سرو، گل شمعدانی، گل یاس، اسطوخودوس، ملیسا، گل سرخ )استفاده می کنند.

یکی دیگر از گزینه های درمان، ماساژ درمانی است. یوگا هم به عنوان درمان های طبیعی اضطراب قابل استفاده است، اگر چه اختلاف هایی در اطراف این نوع درمان، به خصوص برای مسیحیان در مورد ریشه  این تکنیک وجود دارد.

 

مترجم :  مریم عبداللهی (روانشناس)

دپارتمان تحقیقات مرکز نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا


انتشار مقاله در اینترنت یا در مجلات با درج منبع مقاله (با درج لینک فعال به سایت مرکز آلومینا) منعی ندارد و در غیر اینصورت پیگرد قانونی دارد.

خواننده گرامی : برای تهیه هر یک از این مقالات جهت ارتقا سلامتی شما هم میهنان عزیز ، زمان و انرژی و هزینه بسیار زیادی صرف می شود، پس در حق ما لطف نموده و کپی رایت را رعایت کنید و  به ما در ادامه فعالیتمان امید و انگیزه بدهید . با سپاس از خوانندگان محترم و با امید به روزهای بهتر

مرکز تخصصی نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا

 

خدمات نوروفیدبک و بیوفیدبک و مشاوره روانشناسی رواندرمانی (اضطراب،افسردگی، بیش فعالی ، درمان اختلالات جنسی و روابط زناشویی ، زوج درمانی و... ) و شناخت درمانی و رفتار درمانی (CBT) و ویزیت متخصص روانپزشکی (اعصاب و روان) و متخصص مغز و اعصاب (درمان میگرن،سرگیجه،تشنج،سکته مغزی و ...)در مرکز  نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا انجام می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین نوبت ویزیت تماس بگیرید.

 

کلمات کلیدی : اضطراب ،درمان اضطراب،درمان غیر دارویی اضطراب،درمان طبیعی اضطراب،یوگا واضطراب،ارتباط ورزش با اضطراب،رژیم غذایی واضطراب

 

مقالات

, designed by l.aghaei