اخبار:   

خانه مقالات و مطالب اضطراب و استرس درک ،یک استراتژی کلاسیک برای کاهش استرس

آمار بازدیدکنندگان سایت

درک ،یک استراتژی کلاسیک برای کاهش استرس مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
ادامه مقالات - اضطراب و استرس

 

درک ،یک استراتژی کلاسیک برای کاهش استرس


استرس

استرس شما اغلب منجر به سردرد می شود و یا مشکل خواب دارید؟ آیا استرس همیشه باعث کوتاه نفس کشیدن شما می شود؟ ویا وحشت زده و عصبی و پر تنش می شوید؟

بسیاری از ما تجربه برخی علائم فیزیکی که در بالا ذکر شد ودیگر علائم استرس را داشته ایم، دندان ساییدن، گرفتگی در پشت ، بیدار شدن از خواب در  نیمه های شب و... این ها همه واکنش مشترک با استرس هستند

علائم فیزیکی استرس بسیار ناراحت کننده می باشد که می تواند با توانایی ما در طول روز تداخل ایجاد کند. با گذشت زمان، در نهایت با وجود استرس خسته شده و احساس می کنیم که قدر به کاهش درد وآرام کردن عضلات خود نیستیم.

 

اسکن بدن

اسکن بدن یک استراتژی کلاسیک برای بازگرداندن ارتباط خود را با بدن شما می باشد. در ابتدا ممکن است به منظور ارتقاء اتصال خود به بدنتان هنگامی که شما احساس ناراحت کننده ای دارید مشکل باشد اما به مرور قابل حل است.

اما اسکن بدن، یک تکنیک بی انتهایی است که شامل : تمرکز کامل بر روی بدن است، این تکنیک به شما این اجازه را می دهد تا شما به احساس آرامش بیشتری  در خانه داشته باشید. هدف اصلی از اسکن بدن آن است که بدون تلاش برای تغییر احساس نسبت به بدنتان و بدون فکر کردن در مورد چیزی و یا قضاوت در مورد خودتان آگاهی پیدا کنید. هدف سعی کردن برای کاهش تنش نیست، بلکه آگاهی شما نسبت به بدنتان می باشد.


اسکن بدن با آوردن توجه به مناطق مختلف بدن شما شروع می شود. در پاسخ به استرس، ما پیشنهاد می کنیم که شما ازبالای سرتان شروع کنید، متوجه احساس خود در سر، صورت و گردن باشید. سپس توجه خود را به آرامی به سمت پایین بدن حرکت دهید، به سادگی می توانید از تنش، ناراحتی و یا احساس دیگری که شما ممکن است داشته باشید آگاه شوید. اسکن بدن نیز می تواند در انگشتان پا هم باشد.

در هر صورت، پذیرش چیزی است که شما آن را در بدنتان پیدا می کنید، به شما اجازه می دهد تا توجه خود رااز طریق راه های جدید به احساس موجود در بدنتان جرکت دهید و بر هر یک از احساسات خود مشرف شوید تا بتوانید انها کنترل کنید.

تهیه و تنظیم :  مریم عبداللهی (روانشناس ، مشاور و درمانگر)

دپارتمان تحقیقات مرکز نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا


انتشار مقاله در اینترنت یا در مجلات با درج منبع مقاله (با درج لینک فعال به سایت مرکز آلومینا) منعی ندارد و در غیر اینصورت پیگرد قانونی دارد.

خواننده گرامی : برای تهیه هر یک از این مقالات جهت ارتقا سلامتی شما هم میهنان عزیز ، زمان و انرژی و هزینه بسیار زیادی صرف می شود، پس در حق ما لطف نموده و کپی رایت را رعایت کنید و  به ما در ادامه فعالیتمان امید و انگیزه بدهید . با سپاس از خوانندگان محترم و با امید به روزهای بهتر

مرکز تخصصی نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا

 

خدمات نوروفیدبک و بیوفیدبک و مشاوره روانشناسی (اضطراب،افسردگی، بیش فعالی ، درمان اختلالات جنسی و روابط زناشویی ، زوج درمانی و... ) و شناخت درمانی و رفتار درمانی (CBT) و ویزیت متخصص روانپزشکی (اعصاب و روان) و متخصص مغز و اعصاب (درمان میگرن،سرگیجه،تشنج،سکته مغزی و ...)در مرکز  نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا انجام می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین نوبت ویزیت تماس بگیرید.

 

 

کلمات کلیدی : استرس،راههای جدید درمان استرس،درمان غیر دارویی استرس،درک کردن،راههای درک صحیح،راهکار های درک درست،اسکن بدن،اسکن بدن یعنی چه،ارتباط با بدن،قضاوت کردن،چگونه در مورد خودمان قضاوت کنیم

 

مقالات

, designed by l.aghaei