اخبار:   

خانه مقالات و مطالب اضطراب و استرس شما چگونه می توانید بر افکار مزاحمتان غلبه کنید

آمار بازدیدکنندگان سایت

شما چگونه می توانید بر افکار مزاحمتان غلبه کنید مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
ادامه مقالات - اضطراب و استرس

 

 

شما چگونه می توانید بر افکار مزاحمتان غلبه کنید:

افکار مزاحم


مراقبه، تمرکز حواس و دیگر ابزار می تواند به جلوگیری از افکار ناخواسته کمک کند.

آیا شما همیشه  برای جلوگیری از تفکرات مزاحم درباره یک تجربه خاص یا موضوعی به دنبال پیدا کردن راهی هستید تا از این افکار خلاص شوید؟ چه کارها ویا تکنیک هایی را برای خلاصی از ان افکار انجام می دهید؟

 

تکنیک ها به شرح زیر می باشند:

- انتخاب یک موضوع انحرافی و تمرکز بر روی آن، به جای موضوع اصلی:

سعی کنید فعالیت جاذب برای منحرف کردن توجه خود را  پیدا کنید به طور مثال: پازل، فیلم های عاطفی، گفتگوهای جاذب و یا سرگرمی های مورد علاقه خودتان

- سعی کنید اندیشه مزاحم را به تعویق بیندازید. به گفته وگنر، برخی از تحقیقات حاکی از آن است که کنار گذاشتن یک زمان خاص در طول روز می تواند نگرانی و افکار ناخوانده بقیه روز را کاهش دهد.

در یک مطالعه دیگر، نشان داده است که افکار مزاحم افراد در زیر بار روانی افزایش می یابند واندیشه افکار خودکشی نیز افزایش پیدا می کند.

به افکار مزاحم فرصت فکر کردن بدهید.  اجازه دهید در مورد مباحث  ناخواسته و راه های کنترل آنها فکر کنید

- مدیتیشن و تمرکز حواس : در تمرین تمرکز حواس وتمرین تمرکز توجه، توجه به حواس دیگر پرت می شود مانند: افکار سرزده و تمرکز مجدد.

- ورزش هم  باعث می شود تا سطح مهارت شما بهبود یابد . با گذشت زمان، شما می توانید ذهن خود را از افکار منحرف مطلع کنید و به سرعت تمرکز کردن را آموزش ببینید.

 

تهیه و تنظیم :  مریم عبداللهی (روانشناس ، مشاور و درمانگر)

دپارتمان تحقیقات مرکز نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا


انتشار مقاله در اینترنت یا در مجلات با درج منبع مقاله (با درج لینک فعال به سایت مرکز آلومینا) منعی ندارد و در غیر اینصورت پیگرد قانونی دارد.

خواننده گرامی : برای تهیه هر یک از این مقالات جهت ارتقا سلامتی شما هم میهنان عزیز ، زمان و انرژی و هزینه بسیار زیادی صرف می شود، پس در حق ما لطف نموده و کپی رایت را رعایت کنید و  به ما در ادامه فعالیتمان امید و انگیزه بدهید . با سپاس از خوانندگان محترم و با امید به روزهای بهتر

 

خدمات نوروفیدبک و بیوفیدبک و مشاوره روانشناسی (اضطراب،افسردگی، بیش فعالی ، درمان اختلالات جنسی و روابط زناشویی ، زوج درمانی و... ) و شناخت درمانی و رفتار درمانی (CBT) و ویزیت متخصص روانپزشکی (اعصاب و روان) و متخصص مغز و اعصاب (درمان میگرن،سرگیجه،تشنج،سکته مغزی و ...)در مرکز  نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا انجام می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین نوبت ویزیت تماس بگیرید.


 

کلمات کلیدی : افکار مزاحم، تکنیک های رفع افکار ناخواسته،علل افکار ناخواسته ، تمرین های ذهنی،اموزش ذهن برای کنترل افکار،غلبه بر افکار مزاحم

 

مقالات

, designed by l.aghaei