اخبار:   

خانه مقالات و مطالب آموزش روابط عاطفی عاشقانه و روابط جنسی به پنج دلیل با کسی که دوستش دارید ازدواج نکنید!

آمار بازدیدکنندگان سایت

به پنج دلیل با کسی که دوستش دارید ازدواج نکنید! مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
ادامه مقالات - آموزش روابط عاطفی عاشقانه و روابط جنسی

به پنج دلیل با کسی که دوستش دارید ازدواج نکنید

ازدواج

ازدواج برای بسیاری از دختران جوان اولین و نزدیک ترین راه پرنس شدن و پشت سر گذاشتن کودکی است.مجلات و مراسم عروسی در به وجود آمدن این تخیلات و اسطوره ها نقش بسزایی دارند. برای اغلب افراد پیدا کردن همسری ایده آل ،گرفتن مراسم مجلل وزندگی شاد بعد از آن داستانی فریبنده است.چطور ممکن است نباشد؟

برای فردی تنها و غمگین ایده ای فریبنده و مست کننده است.ازدواج رویای پایان مشکلات دختران است.ازدواج شروع تازه ای به نظر می رسد .آن راه درستی نیست.ازدواج به عنوان راه حل اوضاع نا خوشایند شما را به پایانی خوش هدایت نمی کند.ازدواج هایی که خود آگاه یا نا خودآگاه همواره توسط 2 فرد بالغ و عشق کامل برای فرارازموقعیت های مشکل صورت بگیرند پایدار نخوا هند بود و ارزش ها و تعهدات مشترکی را برای آینده به دنبال خواهد داشت.

 

5 دلیلی که مردم به اشتباه ازدواج می کنند عبارتند از:

ازدواج

  1. فرار از خانواده

 

والدین جکی افراد بی رحم وشهوترانی هستند.او در این زندگی هرگز محبت و عشق را احساس نکرده است.مادرش دائما از او انتقاد کرده و پدرش باعث ترس او می شود بخصوص وقتی که مست کرده باشد.خواهرش او را هدف خشم والدینش قرار می دهد.برای جکی ازدواج با دوست پسرش در ماه ژوئن بعد از اتمام دبیرستان یک رراه فراراست.بله ! بعضی از والدین فحاش و بد زبان هستند و برخی ابراز احبت و حفاظت از خا نواده را نمی دانند . اگر فکر کند که فرار برای بقا و محافظت از خود تنها راه ممکن است در اشتباه هستید. اما ازدواج زود هنگام با نوجوانی که دوستش دارید یا با هر کسی که به این کار راضی باشد دلیل خوب و کافی برای یک ازدواج خوب و موفق نیست. ترسی که محرک و باعث فرار باشد می تواند بر تفکر و قضاوت فرد درباره کسی که واقعا می خواهد شریک زندگی خود را انتخاب کند سایه انداخته و تاثیر گذار باشد.اگر کسی راه حل فرار از مشکلات روزانه را در ازدواج می داند یک خیال و رویا پردازی است.

 

2.یک راه حل منطقی است

 

تونی و ملودی از وقتی که 14 ساله بوده اند هر روز همدیگر را می دیدند .هیچ کدام با فرد دیگری نبوده و به کس دیگری  فکر نکرده اند.آنها در دوره نوجوانی بهترین عشق و دوست هم بوده اند،به یک کالج رفته و و سالها درباره خانه ای که در آینده در آن زندگی خواهند کردو اسم بچه هایشان صحبت کرده اند.والدین تونی عاشق ملودی بودند.ووالدین ملودی فکر می کنند که تونی همسر خوبی برای دخترشان است .و آیا این حس و طرزفکربرای ازدواج آنان کافی است ؟

هیچ یک از آن دو نمی توانند زندگی بدون دیگری را تصور کنند، آنها هرگز بدون هم جایی نرفته یا کار مهمی نکرده اند.گاهی اوقات ازدواج های این گونه دوام می آورد اما اغلب این کافی نیست . طی رشد دهه 20 عمر رشد متفاوتی صورت می گیرد.از آ« جایی که آنها واردمرحله جدید زندگی می شوند ،با افراد جدید و تجربیات تازه روبرو می شود ممکن است یکی از آنهاانتخابی به جز آنچه در 14 سالگی داشته اند را داشته باشد.

 

3.برای نجات فرد دیگر

جویی و ماریانا روی یک چیز اتفاق نظر دارند و آن این که جویی به به حفاظت و تکامل نیاز دارد .او به ماریانا نیاز دارد و بدون او احساس خلاء و ناامیدی می کند.جویی معتقداست که اگر ماریانا او را ترک کند او خواهد مرد.او حتی تهدید کرده است که در صورت ترک او خودکشی خواهد کرد. ماریانا معتقد است که می تواند به او کمک کندو به زندگیش معنا و مفهوم ببخشد.هیچ یک از این افراد درباره خود و اهداف مهم زندگیشان درک خاصی ندارند.این روابط عمیق آنها را از پا درآورده است و آنها رااز پیداکردن دوستان و کار خوب باز می دارد.آنها تمام زندگی هم هستند.چیزی که باعث چنین اشتباهی می شود فکر حفظ و نجات او است و این که هیچ یک از آنها از لحاظ شخصیتی به رشد کاملی نرسیده اند.این به این معنا است که در حالی که جویی نمی خواهد روی پای خود باییستد ماریانا می خواهد از او محافظت کند که چنین ازدواجی برای هر دوی آنها مصیبت بار است.

 

4.قانونی کردن ومشروعیت بخشیدن به روابط جنسی

 

نیک و آنجی هردو در خانواده های مذهبی بزرگ شده اند.آنجی متعهد شده که تا زمان ازدواج پاک واز هر خطایی به دور باشد. نیک معتقد است که پرهیز از هر رابطه جنسی تا زمان ازدواج مهم است اما تغییرات هورمونی بر این حسن نیت پیشی گرفت و آنهارابطه جنسی برقرار کردند.آنها بر محرمانه بودن و ادامه این رابطه اصرار داشتند آما گناه صورت گرفته باعث عذاب هردوشد.رابطه جنسی برخلاف ارزش هایشان بود.بدون توجه به شبهه هایی که هردو قبل از روابط جنسی داشتند هر یک دیگری رامقصر این اشتباه می داند.ازدواج ممکن است باعث کمتر شدن احساس گناهشان درباره داشتن رابطه جنسی شود ولی عقیده آنهارا مبنی بر این که روابطشان از پایه خراب شده است انکار نمی کند.

 

5.فرار از تنهایی

رابین وحشت زده است و از 13 سالگی دوست پسر داشته است.او با پسران زیادی بوده است اما فقط با یک نفر آنان رابطه داشته است .او حالا 22 ساله است و نیاز شدیدی به بودن با دوست پسرش دارد.یک پروژه طاقت فرسای کاری به معنای بودن طولانی مدت در اداره و نداشتن زمان کافی برای پیدا کردن فردی جدید است.او از تنهایی در آپارتمانش در شب متنفر است. او نمی داند تعطیلات آخر هفته را چگونه سپری کند.او احساس تهی بودن و وحشت می کند و سعی دارد با دوست پسر سابقش صحبت کند اما او به اشکها و خواهشش اهمیتی نمی دهد.او دنبال شخصی برای پر کردن خلاء زندگیش می گردد هر کسی که باشد. او دوست دارد با اولین پسری که به او ابراز علاقه کند ازدواج کند تا دوباره این حس را نداشته باشد.ازدواج می تواند شریک زندگی را پیدا کند اما نمی تواند خوب بودن او را تضمین کند.گاهی مردم از شانس رابین خوششان می آیدو دنبال کسی می گردند که می خواهد و می تواند بهترین دوست آنها باشد.اغلب اوقات آنها خیلی ناامید هستندو برای فراراز ترسشان ازدواج عجولانه ای داشته و زمان کافی صرف پیدا کردن فردی که علایق و ارزش های مشترکی با آنها داشته باشد نمی کنند.مردان نیز به اندازه زنان آسیب پذیر هستندو افراد بزرگسال نیز مستثنی نیستند.صرف نظراز سن و سال ،آرزوی ازدواج داشتن یک همدم همیشگی و یک زندگی مشترک خوب است.بااین وجود ازدواج برای حل مشکلات فردی کاری اشتباه است و شادکامی بعد شروع زندگی مشترک را تضمین نمی کند.ازدواج به زوجی  تکامل یافته و رشد کرده نیاز دارد که واقعا همدیگررا دوست داشته باشند و با هم متواضع و محترم برخورد کنند و نسبت به پیمان زناشویی خود وفادار باشند.فقط در این صورت یک ازدواج می تواند بقا داشته ودر برابر چالش های زندگی دوام بیاورد.

 

تهیه و تنظیم : خانم سیده مژگان صالحی (روانشناس و مشاور)

دپارتمان تحقیقات مرکز نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا


انتشار مقاله در اینترنت یا در مجلات با درج منبع مقاله (با درج لینک فعال به سایت مرکز آلومینا) منعی ندارد و در غیر اینصورت پیگرد قانونی دارد.

خواننده گرامی : برای تهیه هر یک از این مقالات جهت ارتقا سلامتی شما هم میهنان عزیز ، زمان و انرژی و هزینه بسیار زیادی صرف می شود، پس در حق ما لطف نموده و کپی رایت را رعایت کنید و  به ما در ادامه فعالیتمان امید و انگیزه بدهید . با سپاس از خوانندگان محترم و با امید به روزهای بهتر

مرکز تخصصی نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا

 

خدمات نوروفیدبک و بیوفیدبک و مشاوره روانشناسی (اضطراب،افسردگی، بیش فعالی ، درمان اختلالات جنسی و روابط زناشویی ، زوج درمانی و... ) و شناخت درمانی و رفتار درمانی (CBT) و ویزیت متخصص روانپزشکی (اعصاب و روان) و متخصص مغز و اعصاب (درمان میگرن،سرگیجه،تشنج،سکته مغزی و ...)در مرکز  نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا انجام می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین نوبت ویزیت تماس بگیرید.

 

 

مقالات

, designed by l.aghaei