اخبار:   

آمار بازدیدکنندگان سایت

انزال زودرس مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
ادامه مقالات - آموزش روابط عاطفی عاشقانه و روابط جنسی

انزال زودرس چیست؟

انزال زودرس انزال کنترل نشده قبل یا کوتاه مدتی پس از نفوذ جنسی که با حداقل تحریک جنسی  ویا قبل از خواسته های فرد را گویند. ممکن است تجربه جنسی رضایتبخشی را به این علت به دنبال نداشته باشد. اضطراب می تواند به این مشکل دامن بزند. انزال زودرس یکی از شایع ترین انواع اختلال عملکرد جنسی درمردان است و احتمالا هر انسانی در برخی از مواقع در زندگی خود دچار چنین مشکلی شده است.

انزال زودرس

چه چیزی باعث انزال زودرس می شود؟

دراکثر موارد انزال زودرس یک علت مشخص ندارد. مردان اغلب با استفاده از تجربه ی جنسی و سن برای به تاخیر انداختن اوج لذت جنسی ، یاد میگیرند. انزال زودرس ممکن است با یک شریک جدید رخ دهد یا فقط در شرایط خاص جنسی و یا اگر تا مدت زمان طولانی از زمان آخرین انزال گذشته باشد اتفاق خواهد افتاد. عوامل روانی مانند اضطراب، احساس گناه، یا افسردگی می تواند باعث انزال زودرس شود. در برخی موارد، انزال زودرس ممکن است به علل پزشکی زمینه ای مانند مشکلات هورمونی، آسیب دیدگی و یا یک عارضه جانبی برخی از داروها مربوط  شود.

علائم چه هستند؟

نشانه اصلی انزال زودرس، انزال کنترل نشده قبل یا کوتاه مدتی که پس از مقاربت آغاز می شود.زمانی انزال زود رس است که فرد با حد اقل تحریک برایش اتفاق بیفتد.

انزال زودرس چگونه تشخیص داده می شود؟

پزشک شما، تاریخچه پزشکی و جنسی شما را بررسی می کند و یک معاینه کامل فیزیکی را انجام میدهد.حتی ممکن است پزشکتان بخواهد با شریک زندگی شما هم صحبت کند. از آنجا که انزال زودرس می تواند علل مختلفی داشته باشد، پزشک شما ممکن است تست های آزمایشگاهی را برای رد کردن هر گونه مشکل پزشکی دیگر سفارش دهد.

چگونه درمان می شود؟

در بسیاری از موارد، انزال زودرس خود به خود در طول زمان و بدون نیاز به درمان های پزشکی برطرف میشود . تمرین تکنیک های تمدد اعصاب و یا با استفاده از روش های حواس پرتی ممکن است به شما درتاخیر انزال کمک کند .

برای برخی از مردان، توقف و یا کاهش در استفاده از الکل، تنباکو و یا مواد مخدر ممکن است توانایی خود را برای کنترل انزال  بهبود بخشد.


پزشک شما ممکن است که به شما وهمسرتان تکنیک های عملی خاصی را برای کمک به تاخیر در انزال آموزش دهد. این تکنیک ممکن است شامل شناسایی و کنترل احساسات که منجر به انزال با تاخیرو برقراری ارتباط به منظور کاهش سرعت یا متوقف کردن تحریک میشود را به شما یاد دهد.

 

گزینه های دیگر عبارتند از: استفاده از کاندوم به منظور کاهش احساس آلت تناسلی مرد و یا تلاش وقرار گرفتن در موقعیت های مختلف  در طول مقاربت می باشد. مشاوره و یا درمان رفتاری ممکن است به کاهش اضطراب مربوط به انزال زودرس کمک کند.


برخی از داروهای ضد افسردگی که منجربه بازجذب سروتونین  (SSRIs) میشوند از جمله : فلوکستین (Prozac)، پاروکستین (پاکسیل) و سرترالین مانع از انزال زودرس میشود. این داروها می تواندعوارض جانبی از جمله مهار ارگاسم را هم به دنبال داشته باشد تا بهبود انزال زودرس.

 

مترجم :  مریم عبداللهی (روانشناس)

دپارتمان تحقیقات مرکز نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا


انتشار مقاله در اینترنت یا در مجلات با درج منبع مقاله (با درج لینک فعال به سایت مرکز آلومینا) منعی ندارد و در غیر اینصورت پیگرد قانونی دارد.

خواننده گرامی : برای تهیه هر یک از این مقالات جهت ارتقا سلامتی شما هم میهنان عزیز ، زمان و انرژی و هزینه بسیار زیادی صرف می شود، پس در حق ما لطف نموده و کپی رایت را رعایت کنید و  به ما در ادامه فعالیتمان امید و انگیزه بدهید . با سپاس از خوانندگان محترم و با امید به روزهای بهتر

مرکز تخصصی نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا

 

خدمات نوروفیدبک و بیوفیدبک و مشاوره روانشناسی رواندرمانی (اضطراب،افسردگی، بیش فعالی ، درمان اختلالات جنسی و روابط زناشویی ، زوج درمانی و... ) و شناخت درمانی و رفتار درمانی (CBT) و ویزیت متخصص روانپزشکی (اعصاب و روان) و متخصص مغز و اعصاب (درمان میگرن،سرگیجه،تشنج،سکته مغزی و ...)در مرکز  نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا انجام می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین نوبت ویزیت تماس بگیرید.

 

موضوع :انزال زودرس

کلید واژه : زود ارضا شدن،انزال زودرس،درمان زودارضایی،علت زود ارضایی

 

مقالات

, designed by l.aghaei