اخبار:   

آمار بازدیدکنندگان سایت

چرخه طبیعی تغییرات آلت تناسلی مردان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
ادامه مقالات - آموزش روابط عاطفی عاشقانه و روابط جنسی

چرخه زندگی آلت تناسلی مرد


کارشناسان چگونگی تغییرات آلت تناسلی را درمردان  دراندازه، ظاهر و عملکرد جنسی آنها مورد بررسی قرار داده اند.
این یک موضوع مخفی نیست چرا که این یک واقعیت است که عملکرد جنسی مردان با بالا رفتن سن آنها کاهش می یابد. به این علت که سطح تستوسترون کاهش می یابد.

افراد در سنین بالاتر پس از تحریک به زمان بیشتری برای نعوظ ورسیدن به ارگاسم و پس از اوج لذت جنسی برای تحریک دوباره نیاز دارند.با افزایش سن مشخص شده که حجم مایع منی و کیفیت اسپرم کاهش می یابد. اختلال در نعوظ (ED) یا ناتوانی جنسی هم با افزیش سن حدود 40 تا70 درصد از مردان قوی ،افت خواهند کرد ومطالعات افت را از 60 درصد تا حدود 30 درصد نشان داده است .
مردان نیز به تدریج عملکرد ادراری شان کاهش یافته وعدم کنترل را تجربه می کنند. مطالعات نشان می دهد که جریان ادرار یک مرد در طول زمان تضعیف واین به علت ضعیف شدن عضلات مثانه و در بسیاری از موارد بزرگ شدن پروستات است.
تحقیقات اخیر نشان داده است که مردان به تغییرات آلت تناسلی خود مشکوک شده و از این مسئله هراس دارند .در حدود سن 30 سالگی تا سن متوسط ​​و بعد در اثر پیری تغییراتی در آلت تناسلی آقایان ایجاد میشود که این تغییرات عبارتند از:

درظاهردو تغییر عمده به وجود می آید، سر آلت تناسلی (سر آلت) به تدریج رنگ متمایل به رنگ ارغوانی پیدا خواهد کرد که در نتیجه  کاهش جریان خون است  و از دست دادن تدریجی موهای ناحیه تناسلی. همانطور که تستوسترون قبل از بلوغ باعث رشد موهای زائد می شود بعد از گذست سالها همین هورمون باعث کاهش آنها می شوند.
تغییر دیگر دراندازه آلت تناسلی مردان است. با افزایش سن در آقایان، افزایش وزن هم شایع است. همانطور که تجمع چربی درپایین شکم می باشد، دراندازه ظاهری آلت تناسلی مردان هم تغییراتی ایجاد می شود است. شکم بزرگ باعث می شود تا آلت تناسلی در یک نگاه کوتاه به نظر برسد.


چه چیزی باعث کوچک شدن آلت تناسلی مردان می شود؟

به گفته کارشناسان حداقل دو مکانیسم دخیل است :

1) رسوب آهسته مواد چربی (پلاک ها) در داخل شریان های کوچک در آلت تناسلی مرد، که باعث اختلال در جریان خون به اندام می شود.این فرایند،به عنوان آترواسکلروز شناخته شده و یکی ازعللی است که منجر به انسداد در داخل عروق کرونری که منجر به حمله قلبی می شود است.

 

2) یکی دیگر از مکانیزم ها، شامل تجمع تدریجی کلاژن (بافت اسکار) در غلاف فیبری که آن را احاطه کرده است می باشد. نعوظ زمانی رخ می دهد که این سلولها با خون پر شده باشند. انسداد درون شریان آلت تناسلی  و تجمع کلاژن هابه طور فزاینده به معنای نعوظ کم می باشد.

تغییردراندازه آلت تناسلی،تغییر در بیضه ها را هم به دنبال دارد. با شروع 40 سالگی، قطعا بیضه ها هم شروع به کوچک شدن میشوند.بیضه های یک مرد 30 ساله ممکن است قطری به اندازه 3 سانتی مترداشته باشد اما در سنین بالاتر وحدود 60 سالگی شاید تنها 2 سانتی متر باشد.


انحنا در آلت تناسلی

.اگر بافت آلت تناسلی به صورت یکنواخت تجمع یابند، آلت تناسلی مرد می تواند تبدیل به منحنی شود. این وضعیت که به عنوان بیماری شناخته می شود اغلب در سنین میانسالی رخ می دهد و این می تواند نعوظ دردناکی را در پی داشته باشدو باعث مقاربت سخت شود . این وضعیت ممکن است نیاز به جراحی داشته باشد.
مطالعات متعدد نشان داده است که حساسیت آلت تناسلی مرد در طول زمان کمتر می شود. این باعث می شود که آنها به سختی به نعوظ و ارگاسم دست پیدا کنند.

عنصر مهم برای داشتن یک زندگی رضایت بخش جنسی آن است که بتوان رضایت شریک زندگی خود را جلب کرده واینکه اوج عملکرد جنسی به آلت تناسلی بزرگ در مرد نیاز نیست و تا زمانی که شریک زندگی یک مرد از مقاربت جنسی برخوردار است مرد احساس خوب وقدرت می کند.

 

دپارتمان تحقیقات مرکز نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا


انتشار مقاله در اینترنت یا در مجلات با درج منبع مقاله (با درج لینک فعال به سایت مرکز آلومینا) منعی ندارد و در غیر اینصورت پیگرد قانونی دارد.

خواننده گرامی : برای تهیه هر یک از این مقالات جهت ارتقا سلامتی شما هم میهنان عزیز ، زمان و انرژی و هزینه بسیار زیادی صرف می شود، پس در حق ما لطف نموده و کپی رایت را رعایت کنید و  به ما در ادامه فعالیتمان امید و انگیزه بدهید . با سپاس از خوانندگان محترم و با امید به روزهای بهتر

مرکز تخصصی نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا

 

 

 

خدمات نوروفیدبک و بیوفیدبک و مشاوره روانشناسی رواندرمانی (اضطراب،افسردگی، بیش فعالی ، درمان اختلالات جنسی و روابط زناشویی ، زوج درمانی و... ) و شناخت درمانی و رفتار درمانی (CBT) و ویزیت متخصص روانپزشکی (اعصاب و روان) و متخصص مغز و اعصاب (درمان میگرن،سرگیجه،تشنج،سکته مغزی و ...)در مرکز  نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا انجام می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین نوبت ویزیت تماس بگیرید.


کلمات کلیدی : الت تناسلی مرد ،عملکرد جنسی در مردان ،ارگاسم در مردان،اوج لذت جنسی در مردان،علت کوچک شدن آلت تناسلی مردان،ارتباط سن با آلت تناسلی در مردان ،پروستات،علت پروستات در سنین پیری ،درمان پروستات،رضایت جنسی ،انحنا در آلت تناسلی مردان،علت انحنا در آلت تناسلی مردان ،کوتاه شدن الت تناسلی در مردان ،سایز الت تناسلی مردان،تغییرات آلت تناسلی

 

مقالات

, designed by l.aghaei