اخبار:   

خانه مقالات و مطالب ترک اعتیاد (شیشه و...) گیاهان دارویی برای ترک اعتیاد

آمار بازدیدکنندگان سایت

گیاهان دارویی برای ترک اعتیاد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
ادامه مقالات - ترک اعتیاد (شیشه و...)

 

در دسترس ترین روش برای ترک اعتیاد

گیاهان دارویی

 

این روزها برای ترک اعتیاد به مواد مخدر،از درمانهای طبیعی استفاده می کنند. فرض اساسی این است که به این دلیل  که چیزی طبیعی است، باید آن را خوب دانست در حالیکه چیزهای مصنوعی را بد طلقی کرد.

 

این نوع تفکر می تواند مردم را به سمت مواد طبیعی که برای انسان مفید است سوق دهد که تصادفا  مصرف گیاهان سمی و بدون اطلاعات لازم می تواند دلیلی بر این شهادت باشد. البته ناعادلانه است که بدون دلیل به محصولات شیمیایی برچسب اشتباه زده شود، چرا که بعضی از انها مورد آزمایش قرار گرفته اند وموثر واقع شده اند.

 

وهمین داشتن برچسب های طبیعی در بعضی افراد این تفکر را ایجاد کرده که  چون طبیعی است در نتیجه بهتر است  وهمین مسئله باعث اشتباه در درمان هم می شود.

 

قطعا برخی از درمان های گیاهی  که ممکن است دارای ارزش برای مردم باشد وجود دارد، اما این مهم است که هر فردی که برای اولین باراز محصولی استفاده می کند اطلاعاتی در آن مورد داشته باشد. همچنین توصیه می شود که مردم انتظارات واقع گرایانه داشته باشند واز درمان به عنوان  معجزه استفاده نکنند به خصوص هنگامی که آن را به عنوان درمان در ترک اعتیاد استفاده می کنند.

هشدار در مورد استفاده از درمان های گیاهی در بازیابی

به مردم توصیه می شود که قبل از استفاده از هرگونه داروی گیاهی به عنوان یک شکل از درمان از پزشک کمک بگیرند.

حتی اگر فردی در حال استفاده از این داروها می باشد بهتر است به پزشک مراجعه کرده وفعل وانفعالاتی را که در بدنش اتفاق افتاده را به پزشک گزارش دهد.اگر مردم گمان می کنند که کبد آنها ممکن است آسیب دیده باشد آنها به توجه پزشکی نیاز دارند. درمان های گیاهی می تواند مفید باشد، اما معمولا به عنوان روش جایگزین برای درمانهای استاندارد پزشکی است. کسانی که در دوره نقاهت بعد از اعتیاد هستند  به ویژه افرادی که خارج از کشور هستند از این روش استفاده می کنند  به عنوان مثال: طب سنتی تایلندی اغلب مخلوط سبزی را با الکل ترکیب می کند واستفاده می کنند.

داروی های گیاهی برای مردم در بازیابی اعتیاد

تعدادی از درمان های گیاهی که ممکن است به افراد در بهبودی اعتیاد کمک کند وجود دارد از جمله :

چای بابونه

چای بابونه ،​​نشان داده شده است که اثرات سودمندی دارد. حتی در بخش کشاورزی هم ،برای درمان گیاهان استفاده می شود . مزایای این گیاه که ممکن است افرادی که در دوره نقاهت بعد از یک اعتیاد از آنها استفاده می کنند عبارتند از:

یک فنجان چای بابونه قبل از خواب می تواند به خواب بهترافراد در شب  کمک کند. این می تواند در افرادی که معمولا با بی خوابی مقابله می کنند  بسیار مفید باشد.

باعث تسکین درد معده  میشود.
همچنین می تواند به کاهش علائم سندرم روده تحریک پذیر کمک کند.
این می تواند به عنوان یک ملین ملایم عمل کند.
همچنین گفته می شود که اثر ضد التهابی و ضد باکتریایی خفیف هم دارد.
اگر مردم درنوشیدن مقدار بیش از حد این گیاه افراط کنند باعث استفراغ در آنها میشود.

خار شیر

خار شیر ،برخی از ارزش آن بر روی کبد است اما مصرف زیاد آن باعث آسیب به کبد میشود. این یک درمان قطعی برای بیماری کبد الکلی نیست ولی ممکن است عملکرد کبد را بهبود بخشد. تعدادی از مزایای دیگر این گیاه : برای کمک به افراد مبتلا به دیابت نوع II ،برای مدیریت قند خون به طوری موثراست.این می تواند در درمان مشکلات کیسه صفرا نیزمفید باشد.ممکن است به کاهش میزان کلسترول بد درخون کمک کند. ادعاهایی هم وجود دارد مبنی بر اینکه می تواند خطر ابتلا به برخی سرطان ها را کاهش دهد.
پژوهش ها هنوز به اندازه کافی به اثر خار شیر و تعیین اثربخشی آن اطلاعات کافی بدست نداده اند.

 

اثرات جانبی احتمالی مرتبط با این گیاه نیز وجود دارد از جمله:
واکنش های آلرژیک به شاخ و برگ گیاهان واین می تواند با داروهای تجویز شده تداخل ایجاد کند.
درافراد ممکن است احساس نفخ داشتن را ایجاد کند. اسهال و تهوع هم از دیگر اثرات این گیاه می تواند باشد.

قاصدک

برای کسانی که در کشورهای غربی زندگی می کنند قاصدک را در باغ خود می رویانند واستفاده از آن بسیار شایع است. برای بسیاری از مردم ،این گیاه علف هرز در نظر گرفته شده و آنها به طور منظم ممکن است وقت خود را صرف از بین بردن آن از تکه های گل خود کنند. قاصدک در واقع یک گیاه قابل توجه است و برای قرنها به عنوان یک داروی گیاهی استفاده میشده است و ازآن اغلب به عنوان چای، مصرف شده است. از مزایای بالقوه این گیاه عبارتند از:

سم زدایی کبد
باعث هضم غذا
در درمان برخی از بیماری های پوستی از جمله آکنه

برخی از عوارض جانبی بالقوه منفی قاصدک عبارتند از:

میتواند نشانه های سوء هاضمه اسید معده را تشدید کند.
برخی از افراد می توانند ازواکنش آلرژی به گیاه رنج ببرند.
ممکن است باعث برخی از انواع عفونت های انگلی شود.

درخت چهل سکه

آن دسته از افرادی که در ماه های اولیه بهبودی از اعتیاد هستند، اغلب اوقات از تفکر فازی و ناتوانی در تمرکز مناسب شکایت می کنند. یکی از درمان های گیاهی که ممکن است ارزش زیادی برای افراد مبتلا به این علائم ناخوشایند باشد درخت چهل سکه است، زیرا گفته می شود که برای افزایش عملکرد ذهنی مفید است. دیگر مزایای بالقوه این گیاه عبارتند از:
برای بهبود حافظه کوتاه مدت
افزایش سطح انرژی افراد
باعث تشویق گردش خون محیطی

برای درمان سرگیجه
باعث بهبود در جذب گلوکز

برخی از عوارض جانبی بالقوه ناخواسته از این داروی گیاهی  نیز وجود دارد که عبارتند از:
باعث تهوع و استفراغ
باعث رقیق شدن خون

باعث بی قراری در برخی افراد می شود.
ممکن است باعث ناراحتی شکمی شود.
ممکن است باعث تپش قلب شود.


درخت جینسینگ

جینسنگ یکی دیگر از درمان های گیاهی است. اعتقاد بر این است که به بهبود عملکرد شناختی می پردازد. مزایای دیگر این گیاه عبارتند از:
سطح انرژی را افزایش دهد وعلت این که چرا از آن در بسیاری از نوشابه های انرژی زا  اضافه می کنند این است.
به عنوان یک داروی مقوی غرایز جنسی .
خواص آنتی اکسیدان دارد.
در درمان آنفلوآنزا.
به عنوان یک ضد التهابی خفیف عمل می کند.

برخی از عوارض جانبی منفی در ارتباط با جینسنگ عبارتند از:

باعث بی خوابی
باعث تداخل با داروهای ضد افسردگی ،حتی ممکن است باعث یک قسمت ازجنون شود.
دربرخی ازافراد ممکن است سردرد را تجربه کنند.
این می تواند فشار خون بالا (فشار خون بالا) و یا افت فشار خون (فشار خون پایین) را باعث شود.
در برخی از افراد، درد پستان را پس از مصرف این دارو تجربه می کنند.
خون دماغ شدن.

 

ممکن است مردم دراثر مصرف بیش از اندازه این دارو به تپش قلب، لرزش، سرگیجه دچار میشوند.

گل شور

شور گل (passiflora) یکی دیگر از گیاهانی است که ممکن است به افرادی که در دوره نقاهت بعد از یک اعتیاد هستند کمک کند. مزایای این داروی گیاهی عبارتند از:

باعث تقویت سیستم عصبی می شود.
باعث بالا بردن علائم افسردگی خفیف میشود.
این می تواند به بی خوابی کمک کند.
ممکن است در درمان اختلالات عصبی و اضطراب مفید  باشد.
مردم ادعا می کنند که آن برای کاهش تنش در بدن موثر است.
این می تواند به عنوان یک ضد التهابی خفیف به کاررود.

عوارض جانبی بالقوه منفی این داروی گیاهی عبارتند از:

ممکن است باعث سرگیجه  شود.
برخی از افراد در می یابند که این گیاه باعث می شود که آنها احساس کسل کننده کمی داشته باشند . اگر مردم در حال رانندگی یا کار با ماشین آلات هستند نباید گل شور را مصرف کنند.
این می تواند به حملات سردرگمی منجر شود.
بعضی از مردم تجربه نامنظم شدن ضربان قلب را داشته اند.
ممکن است باعث خارش شود.
ممکن است باعث تورم شود.
این را هرگز نباید در دوران بارداری استفاده کرد.
هنگام  تغذیه نوزاد با شیر مادر می توانید از گل شور استفاده کنید.

 

مترجم :  مریم عبداللهی (روانشناس)

دپارتمان تحقیقات مرکز نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا


انتشار مقاله در اینترنت یا در مجلات با درج منبع مقاله (با درج لینک فعال به سایت مرکز آلومینا) منعی ندارد و در غیر اینصورت پیگرد قانونی دارد.

خواننده گرامی : برای تهیه هر یک از این مقالات جهت ارتقا سلامتی شما هم میهنان عزیز ، زمان و انرژی و هزینه بسیار زیادی صرف می شود، پس در حق ما لطف نموده و کپی رایت را رعایت کنید و  به ما در ادامه فعالیتمان امید و انگیزه بدهید . با سپاس از خوانندگان محترم و با امید به روزهای بهتر

مرکز تخصصی نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا

 

خدمات نوروفیدبک و بیوفیدبک و مشاوره روانشناسی رواندرمانی (اضطراب،افسردگی، بیش فعالی ، درمان اختلالات جنسی و روابط زناشویی ، زوج درمانی و... ) و شناخت درمانی و رفتار درمانی (CBT) و ویزیت متخصص روانپزشکی (اعصاب و روان) و متخصص مغز و اعصاب (درمان میگرن،سرگیجه،تشنج،سکته مغزی و ...)در مرکز  نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا انجام می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین نوبت ویزیت تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

 

ترک شیشه با نوروفیدبک

 

یکی از روش‌هایی که در دنیا از سال 2002 (در آمریکا ) برای ترک مواد محرک (مثل ترکیبات آمفتامینی و شیشه) مورد توجه قرار گرفت، استفاده از روش «نوروفیدبک» است و،بر این اساس مشاهده شد که با توجه به صدمه‌ای که به مغز می‌رسد، اگر بتوان با تمرین‌هایی که به فرد می‌دهند، عملکرد مغز را درست می‌کنند و عواملی مانند وسوسه و افسردگی را از بین می‌برند، میزان موفقیت این افراد در پاک بودن به میزان قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند.


بر اساس گزارشی که در آمریکا منتشر شد، طی پیگیری شش تا هشت سال مشاهده شد که 81 درصد افرادی که شیشه و سایر ترکیبات محرک استفاده می کردند و  با استفاده از نوروفیدبک درمان شده بودند، دیگر به سوی اعتیاد برگشت نکردند، به عبارت بهتر با استفاده از این روش توانستند مغز را به میزان قابل توجهی به سمت نرمال عمل کردن برگردانند.

 

خدمات ترک اعتیاد شیشه به صورت اختصاصی با ترکیب روش ماتریکس + نوروفیدبک + بیوفیدبک برای اولین بار در ایران توسط مرکز  نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا انجام می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.


 

نوروفیدبک در ترک اعتیاد به شیشه در سایر رسانه ها :

http://javanemrooz.com/news/newsreader/ilna/show-1054652.aspx

http://javanemrooz.com/news/newsreader/pana/show-1058524.aspx


 

کلمات کلیدی :عوارض ترک شیشه عوارض بدون بازگشت شیشه روشهای ترک اعتیاد به شیشه - علائم ترک شیشه - ترک شیشه -عوارض مصرف شیشه - علایم ترک شیشه - عتیاد به شیشه - علائم ترك شيشه - راه ترک شیشه -داروی ترک شیشه - علائم اعتیاد به شیشه از کجا بفهمیم معتاد شدیم علائم ترک اعتیاد به شیشه - درمان شیشه - مواد مخدرشیشه - روش ترك اعتياد شيشه - شیشه مواد مخدر راحت ترین روش ترک شیشه ترک شیشه در کشورهای پیشرفته روش ترک شیشه - مراکز دولتی ترک اعتیاد شیشه در تهران گروه آمفتامین ها مراکز معتبر ترک شیشه  شیشه یا تریاک! اعتیاد به شیشه - کارت ویزیت ترک اعتیاد - مراکز معتبر ترک اعتیاد - مخدرشيشه - فوق تخصص ترك شيشه - عوارض شیشه -ترک متادون - ترك متادون - متادن - ترک متادن عوارض ترک شیشه متادون5 - روش ترک متادون - ترك متادن - خرید متادون اصول ترک شیشه خرید اینترنتی متادون - فروش قرص متادون - متادون علائم مصرف شیشه روش ترک با متادون - دانلود کتاب ترک اعتیاد با متادون - متادون 5 - فروش متادن -متادول - خريد متادون زمان ترک شیشه قرص متادون - راههای ترک متادون - دانلود کتاب ترک اعتیاد - قرص ترک اعتیاد -كتاب ترك اعتياد - pdf - داروی ترک اعتیاد متادون - روش ترک متادن- دانلود کتاب ترک متادون ترک شیشه بدون بازگشت

 

مقالات

, designed by l.aghaei