اخبار:   

خانه نوروفیدبک در درمان ترس

آمار بازدیدکنندگان سایت

نوروفیدبک در درمان ترس مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
دوشنبه, 14 فروردین 1391 ساعت 14:17

اضطراب ، ترس و درمان با نوروفیدبک

 


اضطراب یک واکنش طبیعی به موقعیت های استرس زا است و به ما کمک می کند تا با این موقعیتها در محل کار، دانشگاه، مدرسه و .. روبرو شویم. اما زمانی که حس اضطراب بیش از حد معمول و نرمال باشد، دلواپسی و هراس غیرمنطقی و نامعقول نسبت به همه موقعیت های روزانه بوجود می آید.

علایم اضطراب معمولاً شامل موارد زیر می باشد:

نگرانی بیش از حد، احساس آزاردهنده ترس، افکار منفی و تدافعی، افزایش ضربان قلب ، تعریق کف دست و تنفس دشوار.

علم روانپزشکی، اختلالات اضطرابی را به چندین گروه تقسیم می کند  که شامل:

1-    اختلال اضطراب فراگیر

2-    اختلال وسواسی جبری

3-    اختلال هراس (پانیک)

4-    اختلال استرس پس از سانحه (PTSD)

5-    هراس اجتماعی

 

عوارض جانبی داروهای ضد اضطراب

 

روش سنتی درمان اختلالات اضطرابی استفاده از دارودرمانی است و داروهای مورد استفاده شامل داروهای ضد افسردگی، داروهای ضد اضطراب و مهارکننده های بتا هستند. این داروها خود شامل عوارضی همچون: چاقی، کاهش میل جنسی، خواب آلودگی، خشکی دهان هستند و همچنین تداخلات دارویی با دیگر داروها نیز موجب محدودیت مصرف آنها می شود.

 

امروزه بیوفیدبک  بعنوان یک روش مؤثر، غیرتهاجمی، بدون درد و بدون عوارض جانبی در افراد دچار مشکلات اضطرابی در تمام دنیا شناخته شده است.


پس خوراند زیستی ( بیوفیدبک) شیوه ای تکمیل کننده و جایگزین برای دارو درمانی است که در آن  شما می آموزید عملکردهای بدن از جمله ضربان قلب را با کمک ذهنتان کنترل نمایید. در بیوفیدبک شما به حسگرهای الکتریکی وصل می شوید که به شما کمک می کند اطلاعاتی درباره بدن خود را (bio) دریافت و اندازه گیری نمایید (feedback) ، حسگرهای بیوفیدبک به شما می آموزد که چگونه تغییرات ظریف و ماهرانه ای در بدن خود، مثلاً آرام کردن برخی ماهیچه ها انجام دهید تا به آنچه می خواهید ، برای مثال کاهش اضطراب، برسید.

در اصل بیوفیدبک وضعیت سلامت و عملکرد فیزیکی ، به شما قدرت استفاده از افکار برای کنترل بدن را می دهد. بیوفیدبک اغلب به عنوان یک شیوه آرمیدگی بکار می رود.

 

درمان اضطراب با بیوفیدبک : تحقیقات چه می گویند؟

بیوفیدبک به عنوان یکی از مهم ترین و سودمند ترین روش های درمان انواع اختلالات اضطرابی شناخته می شود. محققان و پژوهشگران بسیاری در تمام دنیا در طی مطالعاتی که انجام داده اند میزان اثربخشی این روش درمانی را مورد بررسی قرار داده اند.

پژوهشگران مرکز مطالعات اضطراب در منهتن آمریکا در یک طرح جامع مطالعاتی به بررسی تعداد زیادی از پژوهش هایی که در زمینه ی اثربخشی بیوفیدبک در درمان انواع اختلالات اضطرابی انجام شده بودند، پرداخته اند.

 

در این مطالعه ی متاآنالیز، 113 پژوهش انجام شده در این زمینه مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفته است.نتایج حاصل از این تحلیل جامع نشان می دهند که "

1-      در تمام پژوهش های انجام شده ماندگاری و ثبات اثربخشی درمان  اضطراب به روش بیوفیدبک حداقل تا بیش از دو سال بعد ادامه داشته است.

2-      در مقایسه با سایر روش های درمانی، در بیمارانی که تحت درمان با بیوفیدبک قرار داشته اند، بهبود قابل ملاحظه ای در علائم اضطراب مشاهده شده است.

اضطراب و درمانهای جدید

 

در حال حاضر در کشورهای پیش رفته دنیا قدم اول در درمان اضطراب استفاده از بیوفیدبک و رواندرمانی است و متخصصین در صورتی به سراغ دارو درمانی می روند که روشهای فوق به اندازه کافی موفقیت آمیز نباشند.

 

 

 

خدمات درمان اضطراب و استرس با روش بیوفیدبک بصورت اختصاصی

زیر نظر متخصص  اعصاب و روان و روانشناس

در مرکز بیوفیدبک و نوروفیدبک آلومینا انجام می شود

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین نوبت ویزیت تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جزئیات برنامه درمانی اضطراب و استرس در مرکز نوروفیدبکآلومینا:

 

نکته مهم : هر جلسه از دو قسمت درمانی و آموزشی تشکیل شده است که قسمت درمانی شامل کار با دستگاه نوروفیدبک و بیوفیدبک می باشد که حدود 30 دقیقه طول می کشدو قسمت آموزشی شامل سر فصلهایی می باشد که در زیر به صورت کلی در مورد هر جلسه ذکر شده است

جلسه 1 : مصاحبه تشخیصی (در مورد چگونگی ،علت،مکان،نوع،مشکلات تغذیه ومشکلات در خصوص خواب)، 30 دقیقه بیوفیدبک ، آموزش خواب مناسب ،ارایه فایل ریلکسیشن

جلسه2 : 30 دقیقه بیوفیدبک ،آموزش تکنیک آرامش پیشرونده(در قسمتهای عضلات بزرگ مانند سر،صورت،گردن،پاها،دست ها به صورت آرامش- تنش)،کار درمنزل(انجام همین تکنیک در منزل روزی 2 باروگوش دادن فایل ریلکسیشن وانجام دادن تکنیک ها در حین آن)

جلسه3: 30 دقیقه بیوفیدبک ، تکرار تکنیک ارامش پیشرونده ،کار در منزل (گوش دادن فایل ریلکسیشن،نوشتن برنامه های روزمره به طور کامل، انجام تکنیک روزی 3 مرتبه

جلسه4: 30 دقیقه بیوفیدبک ، آموزش تکنیک آرامش پیشرونده در کلیه قسمتهای بدن ،کار در منزل(تکرار تکنیک در منزل 3 مرتبه در روز،گنجاندن برنامه مفرح با توجه به علاقه مراجع،ورزش صحیح چیست! گنجاندن یک برنامه غذایی مناسب)

جلسه5: 30 دقیقه بیوفیدبک ،بررسی جلسه قبل وارزیابی عملکرد وی ،آموزش تکنیک آرامش بدون تنش ،کار در منزل(انجام تکنیک آرامش،تکرار وتمرین تکنیک تنفس روزی 3 مرتبه،گوش دادن به فایل وهر دفعه با فکر بر روی یک موضوع متفاوت طبق نظر درمانگر)

جلسه6: 30 دقیقه بیوفیدبک ، آموزش تکنیک آرامش افتراقی (هدف از آموزش این تکنیک ،ر درتعمیم آرامش به همه مکان ها) کار در منزل(تکرار وتمرین آرامش افتراقی روزی 3 مرتبه،تمرین تنفس صحیح روزی 3 مرتبه)

جلسه7: 30 دقیقه بیوفیدبک ، بررسی جلسه قبل و ارزیابی عملکرد فرد،وانجام تکنیک ها در منزل به طور مرتب

جلسه8: 30 دقیقه بیوفیدبک ، اموزش کاربرد اختصاصی آرامش یا همان مواجهه(رویاویی مکرر ولی کوتاه با طیف وسیعی از موقعیت های اضطراب انگیز،کار در منزل(تکرار وتمرین تکنیک اموخته شده روزی 3 بار،گوش دادن به فایل)

جلسه9: 30 دقیقه بیوفیدبک ،توصیف یک منظره یا یک داستان با جزییات که در وی ایجاد تنش میکند و به کار گیری تکنیک ها ،کار در منزل(نوشتن تمام چیزهایی که در وی ایجاد تنش واضطراب میکند و آموزش رویارویی)

جلسه 10: 30 دقیقه بیوفیدبک ،خواستن از مراجع تا در مورد اتفاقات اخیر ودر مورد جلسات درمان صحبت کند وارایه بازخورد از مراجع،کار در منزل(به انتخاب خودش یکی از مشکلات را انتخاب کرده و ...)

جلسه 11: 30 دقیقه بیوفیدبک ،بررسی تکلیف منزل وتکرار آن در جلسه درمان ،کار در منزل( انجام تکنیک آرامش وتنفس صحیح )

جلسه 12: 30 دقیقه بیوفیدبک ،بررسی تکالیف مفرح بخش ،کار در منزل( فکر کردن در مورد چیزهایی که تنش ایجاد میکند وآموزش مقابله با آنها)

جلسه 13: 30 دقیقه بیوفیدبک ، بررسی روش های نوشته شده توسط مراجع ،کار در منزل(نوشتن پیامدهای روش های برخورد با اضطراب هم پیامد مثبت وهم منفی)

جلسه14: 30 دقیقه بیوفیدبک ،بررسی پیامدهای نوشته شده و دادن اگاهی به مراجع در این زمینه،کار در منزل(انتخاب یکی از پیامدها وخود را در موقعیت فرض کردن وبه کارگیری تکنیک های آرامش سازی)

جلسه 15: 30 دقیقه بیوفیدبک ، ارزیابی جلسات گذشته وبررسی میزان پیشرفت و انجام تکنیک ها در منزل حداقل روزی 3 مرتبه

 

برای دریافت شرایط ثبت نام اینجا کلیک کنید.

 

جهت ثبت نام می توانید فرم ثبت نام را تکمیل نموده و به نشانی ایمیل زیر ارسال نمائید یا به صورت حضوری (طبق قرار قبلی)در دفتر مرکزی نوروفیدبک آلومینا ثبت نام نمائید.

آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسکریپت دارید

 

 

کلمات کلیدی:

 

سایر اختلالات اضطرابی

اختلال اضطراب به دلیل یک وضعیت پزشکی عمومی

بسیاری از اختلالات پزشکی با اضطراب همراه است. علایم می تواند شامل حملات وحشت، اضطراب منتشر، وسواس و تکرارهای جبری، و نشانه های دیگری از پریشانی. در تمام موارد، علائم و نشانه های آن خواهد بود با توجه به اثرات فیزیولوژیکی مستقیم از وضعیت پزشکی است.

اپیدمیولوژی و آمار زیستی

بروز علائم اضطراب مربوط به شرایط عمومی پزشکی شایع است، اگر چه بروز این اختلال برای هر یک از شرایط پزشکی خاص به طور کلی متفاوت است.

علت

طیف گسترده ای از وضعیت های پزشکی می تواند موجب نشانه های شبیه به آن دسته از اختلالات اضطرابی (جدول 16.7-1) می شود. پرکاری تیروئید (نگاه کنید به رنگ پلیت 16.7-1 در صفحه 494)، کم کاری تیروئید، پاراتیرویید، و کمبود ویتامین B12 غالبا با اضطراب همراه است. فئوکروموسیتوم، اپی نفرین، که می تواند قسمت پروگزیمال یا علائم اضطراب شود. گزارش شده که ضایعات خاصی از مغز و postencephalitic کشورهای تولید علائم مشابه آن در اختلال وسواس (OCD). شرایط دیگر پزشکی از قبیل آریتمی قلبی، می تواند علائم فیزیولوژیکی اختلال هراس را تولید کند. هیپوگلیسمی نیز می تواند علائم اختلال اضطراب منتشر را تقلید نمایند. شرایط های گوناگون پزشکی است که می توانند علایم یک اختلال اضطرابی ایجاد کند ممکن است از طریق یک مکانیزم مشترک، سیستم نورآدرنرژیک، با وجودی که این اثرات بر روی سیستم سروتونرژیک نیز مورد مطالعه است. هر کدام از این شرایط اضطراب برجسته است که به عنوان نتیجه مستقیم بعضی از اغتشاش های زیر بنایی فیزیولوژیکی ناشی مشخص می شود.

تشخیص

تجدید نظر در متن چاپ چهارم راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی (DSM-IV-TR) تشخیص اختلال اضطرابی با توجه به وضعیت عمومی پزشکی (جدول 16.7-2)، نیاز به وجود علائم اختلال اضطراب است. DSM-IV-TR به پزشکان اجازه می دهد تا مشخص کند که آیا این اختلال علایم اضطراب منتشر، حملات پانیک، یا علایم وسواس مشخص است.

پزشکان باید سطح بیشتری از سوء ظن برای تشخیص اضطراب مزمن یا پروگزیمال یا با یک بیماری فیزیکی شناخته شده به موجب نشانه هایی در برخی بیماران همراه داشته باشد. حملات حملهای فشار خون در بیمار مضطرب ممکن است نشان می دهد که اقدامات لازم برای بیماران فئوکروموسیتوم مناسب است. بررسی پزشکی عمومی ممکن است به دیابت، تومور آدرنال، بیماری تیروئید، یا یک بیماری عصبی را نشان دهد. به عنوان مثال، برخی از بیماران مبتلا به صرع پیچیده جزئی شدید

P.628

حملات اضطراب و ترس را به عنوان مظهر تنها خود را از فعالیت صرع.

جدول 16.7-1 اختلالات مرتبط با اضطراب

ناراحتی های عصبی

نئوپلاسم مغز

صدمات مغزی و سندرم postconcussive

بیماری عروقی مغز

خونریزی زیر عنکبوتیه

میگرن

ورم مغز

سفلیس مغزی

مولتیپل اسکلروزیس

بیماری ویلسون

بیماری هانتینگتون

بیماری صرع

شرایط سیستمیک

کمبود اکسیژن

بیماری های قلبی عروقی

آریتمی های قلبی

نارسایی ریوی

کم خونی

اختلالات غدد درون ریز و متابولیسم

هیپوفیز اختلال عملکرد

اختلال عملکرد تیروئید

پاراتیروئید اختلال عملکرد

اختلالات آدرنال

فئوکروموسیتوم

اختلالات Virilization زنان

اختلالات التهابی

لوپوس اریتماتوز

آرتریت روماتوئید

Polyarteritis ندوزا

آرتریت تمپورال

ایالات کمبود

کمبود ویتامین B12

پلاگر بکار می رود شرایط متفرقه

هیپوگلیسمی

سندرم کارسینوئید

بدخیمی های سیستمیک

سندرم قبل از قاعدگی

بیماری های تب و عفونت های مزمن

Porphyria

مونونوکلئوز عفونی

سندرم Posthepatitis

اورمی

شرایط سمی

الکل و خروج مواد مخدر

آمفتامین ها

عوامل Sympathomimetic

عوامل مصرف وازوپرسور

ترک کافئین موجود در قهوه و کافئین

پنی سیلین

سولفونامیدها

شاهدانه

عطارد

آرسنیک

فسفر

ارگانوفسفره

دی سولفید کربن

بنزن

عدم تحمل آسپرین

اختلال ایدیوپاتیک روانی

افسردگی

شیدایی

اسکیزوفرنی

اختلالات اضطرابی

اضطرابی

حملات هراس

اختلالات وابسته به ترس بیجا

اختلال استرس پس از سانحه

(JL کاربر جدید Neuropsychiatry اورلاندو بالینی، FL:. Grune و استراتون، 1985:214، با اجازه.)

 

 

ویژگی های بالینی

علائم اختلال اضطراب به دلیل یک بیماری پزشکی عمومی می تواند به کسانی که از اختلالات اضطرابی اولیه یکسان باشد. سندرم شبیه به ناهنجاریهای وحشت یا بیماریهای شایع ترین تصویر بالینی است، و یک سندرم شبیه به هراس، دست کم معمول است.

حملات هراس

بیمارانی که دارای کاردیومیوپاتی ممکن است بالاترین بروز اختلال هراس ثانویه به یک بیماری پزشکی عمومی را داشته باشد. یک مطالعه گزارش داده است که 83 درصد از بیماران مبتلا به کاردیومیوپاتی انتظار قلب پیوند به حال علائم اختلال هراس اند. افزایش تن نورآدرنرژیک در این بیماران ممکن است محرک تحریک برای حملات هراس است. در برخی مطالعات، حدود 25 درصد از بیماران مبتلا به بیماری پارکینسون و بیماری انسدادی مزمن ریوی علائم اختلال هراس دارند. دیگر اختلالات پزشکی در ارتباط با اختلال هراس، عبارتند از: درد مزمن، سیروز صفراوی اولیه، صرع، به خصوص هنگامی که تمرکز در سرزمین حق parahippocampal، است.

جدول 16.7-2 تشخیصی معیارهای DSM-IV-TR برای اختلال اضطرابی منتشر با توجه به وضعیت عمومی پزشکی

برجسته اضطراب، حملات پانیک، و یا وسواس فکری یا تکرارهای جبری در تصویر بالینی مستولی شدن بر.

شواهد به دست آمده از تاریخچه، معاینات جسمی یا یافته های آزمایشگاهی است که اختلال نتیجه فیزیولوژیک مستقیم یک وضعیت پزشکی عمومی وجود دارد.

اختلال بهتر است از یک اختلال روانی دیگر (به عنوان مثال، اختلال سازگاری همراه با اضطراب است که در آن عامل استرسزا به وضعیت پزشکی جدی) خود اختصاص داده است.

اختلال منحصرا رخ نمی دهد در طول دوره یک هذیان است.

اختلال باعث ناراحتی بالینی قابل توجه یا اختلال در زمینه های اجتماعی، شغلی، و یا دیگر مهم عملکرد است.

را مشخص کنید اگر:

با اضطراب تعمیم یافته: اگر اضطراب بیش از حد یا نگرانی در مورد تعدادی از وقایع یا فعالیت های غالب در تظاهرات بالینی

با حملات هراس: اگر حملات هراس در تظاهرات بالینی مستولی شدن بر

با علائم وسواس: وسواس فکری یا تکرارهای جبری در تظاهرات بالینی مستولی شدن بر

برنامه نویسی توجه داشته باشید: شامل نام وضعیت پزشکی عمومی در محور I، به عنوان مثال، اختلال اضطراب، با توجه به فئوکروموسیتوم با اضطراب منتشر، همچنین کد وضعیت پزشکی عمومی در محور III.

(از انجمن روانپزشکی آمریکا، راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی متن REV 4 ED واشنگتن، دی سی:. انجمن روانپزشکی آمریکا، کپی رایت 2000، با اجازه.)

 

 

78-ساله بازنشسته چوب شرکت رئيس جمهور به دنبال کمک برای شروع یک سری از حملات که او در آن تجربه دلهره مشخص شده اند، بی قراری، و نیاز به خارج از منزل برای از بین بردن حس خود را از ناراحتی. او تازه ترین رویداد که در ساعت 3 صبح یک هفته زودتر او را از خواب بیدار شد و احساس "دیوار غارنوردی در" بر او. او انکار کرد که این به رویای مربوط شد و گفت که او در آن زمان به طور کامل بیدار بود. او به وجود آمد، لباس، رفت و در خارج از آب و هوا در subzero بار در خارج، بهبود تدریجی (اما نه با وضوح کامل) علائم خود او اشاره کرد. با وضوح کامل در زمان یک روز کامل.

در پاسخ به پرسش اشاره کرد، بیمار را تکذیب کرد تنگی نفس، تپش قلب، از خفگی احساس، paresthesias ها، یا حالت تهوع. او گزارش شده لرزان و برخی از عرق کردن، همراه با سرگیجه های متناوب. او تصور کرد که او را مرد (و یا از دست دادن هوشیاری) اگر او می تواند "فرار" را از خانه اش. او از نیاز به صحبت کرد "را به آن فعال باشد."

در پرسش، بیمار یک سری مشابه حملات تقریبا 30 سال قبل از زیر عمل جراحی چشم برای آسیب را به یاد می آورد. او وصله دو جانبه چشم خود را شرح داده و به مدت چند روز محدود به رختخواب با سر sandbagged به مانع جنبش است. پس از اتفاقات، او این حمله بیش از یک سال را تجربه کرده بودند.

بیمار را تکذیب کرد اختلال در خواب های اخیر، تغییر در اشتها یا وزن، گریه جادوها، و یا کاهش انرژی. او شده بود دیازپام برای حدود 2 ماه برای احساس عصبی بودن و تنش افزایش یافته است. او مشکلات حافظه خفیف این اواخر اشاره کرده ام.

پرس و جو بیشتر به ایجاد یک مشکل با تعادل و درد متناوب در دست راست، و شکایت از سوء هاضمه و اسهال متناوب. بیمار باغداری تابستان گذشته به دلیل مشکل تعادل خود را متوقف کرده بود. در معاینه او به زبان "فربه" قرمز (که به گفته او دردناک بود)، اشکال در راه رفتن با پشت سر هم و سریع و متناوب حرکت و لرزش خفیف قصد یافت شد. او بی اختیاری ادراری را تکذیب کرد.

مطالعات آزمایشگاهی نشان داد کم خونی ماکروسیتیک و کمبود ویتامین B12. جایگزینی بیمار B12 داده شد، و حملات خود را به عود نیست. (از Casebook DSM-IV-TR)

P.629

 

اضطراب

شیوع بالایی از علائم اختلال اضطراب تعمیم در بیماران با سندرم شوگرن گزارش شده است و این میزان ممکن است به عوارض سندرم شوگرن در قشر مغز و توابع subcortical و عملکرد تیروئید است. بیشترین میزان شیوع علایم اختلال اضطراب تعمیم یافته در یک اختلال پزشکی به نظر می رسد در بیماری گریوز (پرکاری تیروئید) باشد، که در آن به عنوان دو سوم از تمام بیماران معیارهای اختلال اضطراب منتشر است.

علائم اختلال وسواس

گزارش توسعه علائم OCD با کره Sydenham همراه شده است.

دختر 12 ساله بود، شروع ناگهانی با تب بالا، بی حالی، و گلو درد با اگزودای چرکی لوزه است. استرپتوکوک در سایت که به آن مبتلا شدند، و او با موفقیت با پنی سیلین درمان شد. پس از بهبود، جنبش athetoid خفیف نیم تنه بالایی و تیک های صورت و اشاره کرد به عنوان عوارض از عفونت تشخیص داده شدند. او در آنتی بیوتیک ها (برای جلوگیری از عفونت مجدد) را نگه داشته شد تا از عوارض عصبی به طور خود به خودی پس از 1 سال فروکش کرد.

هراس

علائم ترس به نظر می رسد غیر معمول، اگر چه یک مطالعه 17 درصد شیوع علائم هراس اجتماعی در بیماران مبتلا به بیماری پارکینسون است. افراد مسن تر با مشکلات تعادل اغلب از ترس از افتادن، که ممکن است خود را با بودن آنها ترس و یا تمایلی به راه رفتن ابراز شکایت می کنند.

تشخیص های افتراقی

اضطراب، به عنوان نشانه، می توان با بسیاری از اختلالات روانی علاوه بر اختلالات اضطرابی خود همراه است. بررسی وضعیت روانی لازم است به منظور تعیین وجود علائم خلقی و یا علائم روان پریشی است که ممکن است یکی دیگر از تشخیص روانی را نشان می دهد. برای یک پزشک را به نتیجه گیری کرد که یک بیمار مبتلا به یک اختلال اضطرابی ناشی از یک وضعیت پزشکی عمومی، بیمار باید به وضوح اضطراب به عنوان علامت غالب و باید اختلال خاص مسبب nonpsychiatric و و پزشکی داشته باشند. برای تعیین درجه ای که یک وضعیت پزشکی عمومی برای اضطراب مسبب است، پزشک باید بداند که آیا شرایط پزشکی و علائم اضطراب شده اند از نزدیک مرتبط با ادبیات، سن شروع (اختلالات اضطرابی اولیه معمولا شروع خود را قبل از سن 35)، و سابقه خانوادگی بیمار اختلالات اضطرابی و هم مربوط به شرایط عمومی پزشکی (به عنوان مثال، پرکاری تیروئید). تشخیص اختلال سازگاری با اضطراب نیز باید در تشخیص افتراقی در نظر گرفته شود.

سیر و پیش آگهی

تجربه مداوم از اضطراب می تواند ناتوان کننده و می تواند تداخل با تمام جنبه های زندگی، از جمله کارکرد اجتماعی، شغلی و روانی است. افزایش ناگهانی در سطح اضطراب ممکن است فرد مبتلا به دنبال کمک پزشکی یا روانپزشکی سریع تر از زمانی شروع موذی است بی درنگ. درمان یا حذف علت از پزشکی اولیه از اضطراب معمولا شروع دوره روشنی از بهبود علائم اختلال اضطراب است. با این حال، در برخی موارد، علائم اختلال اضطراب همچنان حتی پس از شرط اولیه پزشکی درمان (به عنوان مثال، پس از یک قسمت از آنسفالیت). برخی از نشانه ها، به ویژه علائم OCD، برای زمان طولانی تر از سایر علائم اختلال اضطراب معطل. هنگامی که علائم اختلال اضطراب، برای مدت قابل توجهی بعد از اختلال پزشکی درمان شده است، علائم و نشانه های باقی مانده احتمالا باید درمان شود اگر آنها ابتدایی است که با روان درمانی، دارو درمانی و یا هر دو.

درمان

درمان اولیه برای اختلال اضطرابی منتشر با توجه به وضعیت عمومی پزشکی است که برای درمان بیماری زمینه ای است. اگر یک بیمار دارای اختلال مصرف الکل یا سایر مواد، این اختلال نیز باید خطاب شود درمانی برای به دست آوردن کنترل علائم اختلال اضطراب است. اگر حذف شرط اولیه پزشکی علائم اختلال اضطراب معکوس، درمان این علائم باید به دستورالعمل های درمان برای اختلال روانی خاص را دنبال کنید. به طور کلی، روش های اصلاح رفتار، عوامل ضد اضطراب و ضد افسردگی های سروتونرژیک موثر ترین روش درمان شده اند.

آخرین بروز رسانی در جمعه, 19 آبان 1391 ساعت 06:59
 

مقالات

, designed by l.aghaei